Невролог (дитячий) Кандидат медичних наук,Доцент кафедри Дитячої неврології
Лікар вищої категорії
Шестова Олена Петрівна
Спеціалізація, посада: Дитячий невролог.
Категорія: Вища. Кандидат медичних наук. Вчене звання – доцент.
Стаж: 40 років
Курси підвищення кваліфікації:
З 1990 по 2014 р. викладала дитячу неврологію на факультеті післядипломної освіти у Донецькому Державному медичному університеті.
Автор понад 100 наукових праць у галузі дитячої неврології та 1 авторського винаходу у галузі нейроімунології.
Має великий практичний досвід. Педагогічну та лікувальну роботу проводила на базі донецької обласної дитячої клінічної лікарні.
Читала лекції лікарям-слухачам на передатестаційних та тематичних циклах з дитячої неврології, проводила практичні заняття та семінари. Має публікації з педагогіки. Неодноразово проводила виїзні цикли підвищення кваліфікації у різних регіонах України.
Є членом Асоціації дитячих неврологів та неврологів України та Європейської асоціації дитячих неврологів. Неодноразово виступала та виступає з доповідями на з'їздах, конгресах, симпозіумах та конференціях з неврології та дитячої неврології.
НАПРЯМКИ РОБОТИ:
Консультує дітей з періоду новонародженості та до 18 років.
Вся робота в «Клінці…» заснована на принципах доказової медицини, використовуючи Міжнародні Протоколи та рекомендації щодо діагностики та лікування різних захворювань нервової системи у дітей.
Має великий практичний досвід діагностики та лікування дітей із судомами, хворобами нервово-м'язової системи, прогресуючими дегенеративними захворюваннями нервової системи, запальними (в т.ч. аутоімунними) захворюваннями нервової системи.
Консультує МРТ знімки у дітей із захворюваннями нервової системи.
Визначає вигляд та місце діагностичного обстеження (в т.ч. генетичного), яке необхідно провести дитині.
Консультує дітей з різними розладами руху, парезами, паралічами, атаксіями та здійснює супровід на фізичну реабілітацію у «Клініці».
ДІАГНОСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ:
Окрім консультативної роботи проводить електронейроміографію (ЕНМГ). Даним методом діагностики займається понад двадцять років. У «Клініці» працює на сучасному електроміографі «Нейро-МВП» компанії «Нейрософт», який має сертифікати відповідності якості міжнародним стандартам DIN EN ISO 9001:2000 та DIN EN ISO 13488:2001. Даний міограф активно використовується в клінічній практиці .
ЕНМГ - один із найбільш ефективних методів діагностики цілого ряду захворювань нервової системи дитини. Цей метод допомагає досліджувати біоелектричну активність м'язів та нервів. Інформація при дослідженні дозволяє визначити рівень ураження нервової системи та стан окремих м'язових груп.
Яку проблему це вирішує?
дозволяє визначити ураження одного або безлічі нервів (у тому числі при компресійних нейропатіях)
виявляє характер, рівень, а також тяжкість ураження нерва
допомагає діагностувати наявність захворювання рухового нейрона
виявляє наявність захворювання м'язів (міопатія)
дозволяє встановити діагноз міастенії та інших захворювань нервово-м'язового апарату
ЕМГ проводиться у напрямку дитячого невролога. План обстеження лікар-невролог складає індивідуально для кожного пацієнта залежно від діагнозу.
Жодної спеціальної підготовки для проведення міографії не потрібно. Дитину укладають на кушетку, і до м'язів підключають електроди міографа. Залежно від методики дослідження електроди фіксуються двома способами: нашкірним (коли тонкі пластинки накладаються на м'яз, що досліджується) і голчастим (коли невелика голка вводиться в м'яз).
Інформація від електродів перетворюється на графік і передається на міограф, після чого записується на стрічку або виводиться на комп'ютер і роздруковується.
Час проведення залежить від обсягів дослідження та коливається в межах 30-60 хвилин, залежно від конкретного випадку.
Методики електроміографії, що використовуються для дослідження дітей, є безпечними.
Часто голчасту ЕМГ сприймають як більш інформативну методику дослідження. Хоча в деяких випадках це і справедливо, проте найчастіше інформативність залежить від того, яке захворювання потрібно діагностувати.
При проведенні електроміографії використовуються нашкірні та голчасті електроди. У «Клініці» використовуються лише одноразові витратні матеріали.