preview

Електронейроміографія

Кваліфіковані
лікарі

Сучасне
обладнання

Клініка високого
рівня

Індивідуальний
підхід

Електронейроміографія (ЕНМГ) у Дніпрі

Електронейроміографія (ЕНМГ) або електроміографія (ЕМГ) – один із методів функціональної діагностики, за допомогою якого фахівець виявляє порушення у функціонуванні м'язів, периферичних нервів. У ході діагностики верхніх/нижніх кінцівок лікар діагностує хвороби неврологічного характеру і особливо важливо - виявити їх у ранніх стадіях, навіть за відсутності скарг та інших симптомів. Важливо! Головне завдання функціональної діагностики – продемонструвати реакцію периферичних нервів на вплив електричними імпульсами. Фахівець визначає силу, швидкість реакції, виявляє характер, причини ушкоджень.

Стимуляційна та голчаста електроміографія

Існують різні види методик електронейроміографії.

  • Стимуляційна – неінвазивна діагностика з використанням спеціальних електродів, що кріпляться до шкіри. Дозволяє оцінити основні характеристики провідності імпульсу нервами. Дослідження передбачає вплив електричним струмом, тому пацієнт відчуває легке поколювання у зоні кріплення електродів. Також спостерігається мимовільне скорочення м'яза, що обстежується, посмикування не завдає дискомфорту, абсолютно безболісного. Стимуляційна електронейроміографія у Дніпрі призначається при хворобах периферичних нервів, а також порушення нервово-м'язових передач.
  • Голкова - інвазивна діагностика, її проводять із застосуванням одноразового, голчастого електрода голчастої форми. Дана методика дозволить оцінити активність м'язів, коли вони перебувають у стані спокою та в напрузі. Загалом процедура безболісна, тільки в момент проколу відчувається біль, схожий на ін'єкцію. Голчаста методика інформативна при таких захворюваннях: бічний аміотрофічний склероз, м'язові атрофії, м'язові дистрофії, поліміозит та міопатія.
Демократична ціна ЕНМГ дозволяє використовувати її виявлення різних захворювань.

Показания и противопоказания к проведению ЭНМГ

Функциональная диагностика показана в таких случаях:

  • скарги пацієнта на м'язові болі, зосереджені в ногах та руках, судоми, відчуття слабкості та спазми;
  • тунельний синдром, коли відбувається защемлення нерва в кістковому каналі сухожильних м'язів;
  • наявність грижі міжхребцевих дисків, а також корінцевої системи;
  • захворювання, пов'язані з порушенням м'язового тонусу, ураженням м'язів, наприклад, дистрофія м'язів, міастенія;
  • серйозні травми, переломи нижніх та верхніх кінцівок;
  • ураження нервів, наприклад, полінейропатія, нейропатія лицевого нерва, а також невралгії різного походження.
Діагностика безпечна, не завдає шкоди організму, але її не проводять при епілепсії, будь-яких психічних розладах, встановленому кардіостимуляторі, коли інфекційні та серцево-судинні хвороби перебувають у стадії загострення.

Як підготуватися до електронейроміографії

Серйозної підготовки діагностика не вимагає, але деякі нюанси необхідно врахувати:

  • зробити електронейроміографію можна лише за наявності напряму, виданого неврологом;
  • за 10-12 годин до обстеження необхідно припинити прийом медикаментів, які впливають на нервово-м'язову передачу імпульсів;
  • безпосередньо перед дослідженням не можна їсти - діагностику проводять на голодний шлунок або не менше ніж через 2 години після їжі;
  • лікар обов'язково інформує пацієнта про можливі відчуття під час дослідження, розповідає про те, як проводиться процедура.
*Важливо! Діагностика не має великого списку протипоказань, але при виявленому ВІЛ пацієнта голчасту методику не призначають, оскільки є ризик зараження для медперсоналу.*

Як відбувається обстеження

Процедура проводиться за затвердженим протоколом. Пацієнт займає положення напівлежачи або лежачи, головне – м'язи мають бути розслаблені. Електроди накладають до шкіри в зоні, де знаходиться м'яз. Розташування приладу таке: основна частина накриває центральну частину м'яза, а вторинна посідає сухожилля.

Попередньо зону обстеження обробляють антисептиком або спиртовим розчином, щоб унеможливити ризик потрапляння мікробів в організм. Потім наноситься гель, необхідний роботи з електродом. Електричний імпульс стимулює периферичний нерв, м'яз реагує на таке подразнення. Результат фіксується апаратом. Також під час обстеження лікар заміряє швидкість та кількість імпульсів, які проходять по нервових волокнах, таким чином, виявляються ушкодження нервових тканин.
У клініці Крапелька у Дніпропетровську ви можете пройти обстеження на сучасному обладнанні, в комфортній обстановці та отримати професійне розшифрування результатів. Ціна електроміографії вказана у прайсі, якщо вас цікавить вартість інших послуг, консультанти дадуть відповіді на запитання. Запис на прийом доступний на сайті або по телефону. Чекаємо на вас на вулиці Південна у зручний час. Тут працюють найкращі фахівці, що підтверджують численні відгуки наших клієнтів.
Лікарі
Назва дослідження ціна
Електронейроміографія стимуляційна (дитина, дорослий) 1600 грн.
Електронейроміографія голчаста (дитина, дорослий) 2200 грн.

Зв'яжіться з нами

Запис на прийом
Контактний номер
Результат Досліджень