preview

УЗД органів черевної порожнини

Кваліфіковані
лікарі

Сучасне
обладнання

Клініка високого
рівня

Індивідуальний
підхід

Ультразвукове дослідження черевної порожнини

УЗД органів черевної порожнини – сучасний вид дослідження внутрішніх органів. У ході процедури лікар отримує інформацію щодо стану печінки, селезінки, підшлункової залози, жовчного міхура, жовчовивідних проток і черевної аорти. Завдання фахівця – оцінити їх форму, розмір, наявність новоутворень чи запалень. Також дослідження дозволяє на ранніх стадіях виявити патологічні зміни та не допустити розвитку ускладнень. УЗД черевної порожнини у Дніпропетровську можна пройти у центрі медичної допомоги дорослим та дітям Крапелька. Наші фахівці мають високу кваліфікацію та великий професійний досвід. Клініка оснащена найсучаснішим високоточним обладнанням, за допомогою якого можна отримати детальне зображення внутрішніх органів. Відразу після УЗ-дослідження лікар видає висновок про стан внутрішніх органів. Записатися на процедуру можна онлайн або за телефоном. Попередньо отримувати направлення на УЗД або здавати аналізи не потрібно.

Показання до УЗД органів черевної порожнини

Запис на УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору потрібний при:
 • частих позивах до блювання, нудоти, відрижці;
 • підвищеному газоутворенні, здутті;
 • розладі випорожнень;
 • печії, гіркому присмаку в роті;
 • гострого болю в животі або поперековому відділі;
 • тяжкості у правому боці у районі підребер'я після вживання їжі;
 • слабкості, природа якої не зрозуміла;
 • підвищення температури тіла;
 • отримані травми живота;
 • зміну кольору шкіри обличчя;
 • наявності відхилень у лабораторних аналізах;
 • майбутнє оперативне втручання.
За наявності одного або кількох симптомів слід негайно звертатися до лікаря. Будь-яка хвороба набагато легше піддається лікуванню, якщо виявити її ранніх стадіях.

Як готуватися до УЗД черевної порожнини

УЗД органів черевної порожнини досить проста і швидка процедура. Проте, як і будь-яке дослідження, вона потребує ретельної підготовки з боку пацієнта. Необхідно дотримуватись певних рекомендацій, щоб прибрати з кишечника зайве повітря, що заважає обстеженню. Процедура проводиться вранці натще або в другій половині дня, за умови, що останній прийом їжі був легким і відбувся до 9 години ранку. Також за 2-3 години до УЗД не можна пити навіть воду, оскільки це призведе до скорочення жовчного міхура. Щоб отримати точні результати діагностики, протягом трьох днів до УЗД необхідно:
 • Дотримуватись дієти, спрямованої на зменшення газоутворення. Для цього слід виключити з раціону сирі овочі, фрукти, молоко та молочні продукти, борошняне, газування, солодощі та алкоголь. Краще вживати легку відварену, запечену або приготовлену на пару їжу. Рекомендується їсти по 4-5 разів на день через кожні 3-4 години.
 • За призначенням лікаря приймати препарати для покращення травлення та зменшення газоутворення.
 • Якщо є схильність до закрепів, прийняти проносне на рослинній основі. Якщо препарат виявиться неефективним, за 12 годин до того, як зробити УЗД черевної порожнини, поставити клізму.
Точність результатів діагностики залежить не тільки від кваліфікації спеціаліста та обладнання, а й від відповідальності пацієнта. Тому кожен, хто записується на УЗД, має ретельно готуватись протягом трьох попередніх днів.

Як роблять УЗД черевної порожнини

УЗД черевної порожнини займає трохи більше 20 хвилин. За цей час фахівець за допомогою високоточного ультразвукового апарату оцінює стан внутрішніх органів із метою визначити причину нездужання. У ході процедури обстежуються жовчний міхур, жовчні протоки, селезінка, черевна аорта, печінка та підшлункова залоза. Своєчасна діагностика дозволяє на ранніх стадіях виявити наявні патології та запобігти розвитку ускладнень. Які захворювання дозволяє виявити УЗД черевної порожнини із пробним сніданком:
 • обстеження печінки: ознаки цирозу, гепатиту, абсцесів, доброякісних та злоякісних пухлин, а також застійних явищ, що виникли на фоні хвороб серця;
 • дослідження жовчного міхура та проток: наявність каменів, відхилення у розвитку, порушення відтоку жовчі, поліпи, доброякісні та злоякісні новоутворення, холецистит, холестероз. Приходити на дослідження з визначенням функції жовчного міхура слід маючи при собі жовчогінний сніданок. Це можуть бути жирні вершки, йогурт, сметана. Також можна взяти хофітол у вигляді сиропу;
 • УЗД селезінки: мононуклеоз, сепсис, кісти, пухлини, гнійні запалення, а також ушкодження органу внаслідок травми або його збільшення, спричинене системними захворюваннями крові та панкреатитом;
 • у підшлунковій залозі: аномалії розвитку, панкреатит, гнійні запалення, добро- та злоякісні пухлини, каміння, кісти, а також вікові зміни органу.
Нерідко в обстеження входять нирки та надниркові залози, великі судини та лімфовузли. При цьому вартість УЗД внутрішніх органів залишається більш ніж доступною.

Протипоказання

Ультразвукова діагностика буде неефективною, якщо:
 • проводити її на повний шлунок, так як їжа сприяє підвищенню газоутворення;
 • є відкриті травми живота, через які всередину очеревини потрапляє повітря, яке не пропускає ультразвукові сигнали;
 • в абдомінальній ділянці спостерігається надмірна кількість жирових відкладень, через які не видно органів;
 • напередодні пацієнт вживав алкогольні напої.
У таких випадках, незважаючи на доступну ціну УЗД черевної порожнини, краще буде комп'ютерна томографія (КТ).

Чому варто записатися на УЗД черевної порожнини у Дніпрі у клініці «Крапля»

Клініка на Південній вважається однією з найкращих у Дніпрі за рівнем обслуговування та якістю медичної допомоги. Про це свідчать численні відгуки пацієнтів в інтернеті, а також особисті рекомендації друзям, родичам та знайомим. Для проведення ультразвукової діагностики ми використовуємо сучасне імпортне обладнання високої роздільної здатності, оснащене функцією доплерографії. Обстеження роблять кваліфіковані спеціалісти з великим професійним досвідом. Запис на УЗД черевної порожнини ведеться онлайн та по телефону. Ви можете записатися на будь-який зручний час та пройти процедуру без черги.
Лікарі
Назва дослідження ціна
УЗД черевної порожнини - Мавропуло Т.К. 750 грн.
УЗД черевної порожнини - Царьова О.В. 650 грн.
УЗД черевної порожнини з передміхурової залозою - Царьова О.В. 700 грн.
УЗД черевної порожнини із пробним сніданком - Царьова О.В. 700 грн.
УЗД черевної порожнини із пробним сніданком - Черняк С.П. 700 грн.
УЗД черевної порожнини - Черняк С.П. 650 грн.
УЗД черевної порожнини з передміхурової залози - Черняк С.П. 700 грн.

Зв'яжіться з нами

Запис на прийом
Контактний номер
Результат Досліджень